Budowę domu drewnianego w technologii kanadyjskiej budujemy przez cały rok kalendarzowy, warunkiem są przygotowane wcześniej fundamenty, (oczywiście niektórych prac nie można wykonać ze względu na niską temperaturę, ulewy, wiatry np. prac elewacyjnych położenie tynku)
Dom szkieletowy w technologii kanadyjskiej ma większą powierzchnie użytkową od domu budowanego w technologii murowanej o identycznym obrysie. Różnica polega na grubości ściany domu szkieletowego, która wynosi tylko 14 cm. Różnica może wynieś nawet do 10 m2, np. dom parterowy o powierzchni 100 m2, czyli ogólnie dom drewniany jest tańszy od murowanego.
Zaletą budowy domu szkieletowego jest „porządek i czysta budowa„ w porównaniu z wznoszeniem domu metodą tradycyjną. Nie ma problemu z pozostałościami po betonie cemencie wapnia. Teren po budowie łatwiej jest uprzątnąć.
Wykończenie domu na zewnątrz z takimi materiałami jak elewacja z tynkiem lub pokrycie dachowe z dachówką betonową powoduje że dom szkieletowy wygląda jak murowany. W budynkach szkieletowych można zastosować każdy materiał.
Żywotność domu w szkielecie drewnianym jest podobna jak w budynku wznoszonym metodą tradycyjną. Wszystko zależy od zastosowanych materiałów do budowy domu np. blacho dachówka a dachówka betonowa, ceramiczna. Każdy budynek obojętnie w jakiej technologii wznoszony należy systematycznie przeglądać i w razie potrzeby usuwać powstałe usterki.
W domu drewnianym łatwiej jest przeprowadzić remont, rozbudowę, dobudowę domu. W szczególności kiedy nie możemy za bardzo dociążyć fundamentów, rozbudowa w szkielecie nadaje się idealnie.
Szybkość budowy domu w technologii Kanadyjskiej która przy standardowym budynku o pow. użytkowej 100 m2 wynosi od 4 do 6 miesięcy. Dla osób które finansują budowę z kredytu jest tylko dodatkowym atutem wpływającym na korzyść budynków szkieletowych.
Przy budowie domu drewnianego używa się materiałów ekologicznie i przyjaźnie nastawionych dla człowieka i jego środowiska.
Można długo wymieniać zalety budowy domów w szkielecie drewnianym ale najważniejszą z nich są niskie koszty utrzymania. Przy stale rosnących cenach za opał i energie, ciepły i ekonomiczny Kanadyjczyk sprawdza się najlepiej!