Budujemy w technologii STEICO

Dlaczego warto wybrać budowę domu w technologii „STEICO”?

Izolacja dla lepszego samopoczucia

Włókno drzewne – zdrowie i komfort cieplny

W dobrze zaizolowanym domu mieszka się znacznie lepiej. Dzięki materiałom izolacyjnym STEICO można cieszyć się jeszcze większym komfortem we własnych czterech ścianach. W zimie materiały izolacyjne z włókna drzewnego STEICO troszczą się o przyjemną atmosferę w mieszkaniu. Nasze naturalne materiały izolacyjne otaczają budynek niczym ochronny płaszcz zimowy i zatrzymują cenne ciepło wewnątrz.  W dobrze ocieplonym domu zwiększa się także automatycznie wewnętrzna temperatura ścian i sufitów/podłóg. Efekt jest odczuwalny natychmiast:

  • Większy komfort cieplny: w pomieszczeniach, w których ściany są ciepłe czujemy się bardziej komfortowo. Dzięki cieplejszej powierzchni ściany wzrasta odczuwalna temperatura w pomieszczeniu, dlatego możliwe staje się lekkie obniżenie faktycznej temperatury wewnątrz, bez utraty komfortu cieplnego. Efekt: Obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień pozwala zaoszczędzić ok. 5% kosztów energii.
  • Efektywna ochrona przed pleśnią: wilgoć nie skrapla się na ciepłych ścianach. Brak wilgotnych miejsc oznacza również brak środowiska rozwojowego dla pleśni i grzybów. W taki sposób zapobiegamy powstawaniu pleśni już na samym początku ich fazy rozwoju.
  • Mniejsze przeciągi: na nieocieplonych ścianach zewnętrznych powietrze z wnętrza ulega ochłodzeniu, opada na ziemię i przenika z powrotem do wnętrza, gdzie zaczyna się ocieplać i ponownie wznosić. Rezultatem jest nieprzyjemne wrażenie chłodnego przeciągu. Takie zjawisko nie występuje jednak w dobrze ocieplonym budynku. W pomieszczeniach, gdzie powietrze jest statyczne, czujemy się komfortowo. Dodatkowo wznosi się mniej kurzu, co jest szczególnie istotne dla alergików.

STEICO – ekologia i długotrwałość

Produkty STEICO są ekologiczne pod wieloma względami. Materiały izolacyjne pomagają oszczędzać cenną energie, redukując tym samym negatywne dla środowiska zjawiska, powstające przy wytwarzaniu energii. I tak przy użyciu materiałów izolacyjnych STEICO można zbudować budynek według norm pasywnych, a np. dzięki modernizacji starego budownictwa osiągnąć oszczędność energii, sięgającą nawet 80%.*

Ciepła i otwarta dyfuzyjne – właśnie taka powinna być prawidłowa izolacja dla każdego domu!

Warto dodać, iż płyty STEICO są również otwarte dyfuzyjne (pozwalają na „oddychanie” dachu czy ścian, czyli na odprowadzanie nadmiernej ilości wilgoci), co zabezpiecza dom przed szkodliwym gromadzeniem się wilgoci. Dzięki temu konstrukcja budynku jest naturalnie zabezpieczona przed szkodami budowlanymi na długie lata.

STEICO – naturalna klimatyzacja w upalne dni

Faktem jest, że nasz klimat się zmienia. W ostatnich latach liczba tzw. „tropikalnych dni” zwiększyła się kilkukrotnie. Materiały izolacyjne STEICO dbają o to, aby w naszych „czterech ścianach” nawet w upalne dni panował przyjemny chłód – zupełnie bez stosowania drogich urządzeń klimatyzacyjnych.

Ochrona przed ogniem

Konstrukcje o ochronie przeciwpożarowej do F90 B Drewno pali się. To w zasadzie prawda i dotyczy także materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego STEICO. Jednak produkty STEICO wykazują szczególnie pozytywne reakcje w kontakcie z ogniem:

  • Materiały STEICO są zaopatrywane w naturalny dodatek przeciwpożarowy. Chodzi tu o fosforan amonowy, rodzaj soli mineralnej, składający się z elementów fosforu i azotu. Fosforan amonowy znaleźć można także w artykułach spożywczych np. w smażonych kiełbaskach.
  • W przypadku kontaktu z ogniem, powstaje zwęglona warstwa, zapobiegająca szybkiemu wypalaniu się materiałów izolacyjnych STEICO. Rozprzestrzenianie się ognia zostaje zatem zahamowane. Wiele konwencjonalnych materiałów izolacyjnych pod wpływem ognia bardzo szybko topi się i tym samym nie zapewnia ochrony przed pożarem. W połączeniu w zalecanymi elementami systemowymi, materiały izolacyjne STEICO mogą stworzyć konstrukcję o ochronie przeciwpożarowej do F90 B. To znaczy, że ogień potrzebuje 90 minut, aby przejść przez konstrukcje.
    • Materiały STEICO emitują podczas pożaru znacznie mniej szkodliwych gazów niż np. materiały izolacyjne na bazie pianek organicznych. Jest to niezwykle ważny aspekt, choćby podczas ratowania osób poszkodowanych w pożarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *