Dlaczego warto wybrać kanadyjczyka?

  • Budowę domu drewnianego w technologii kanadyjskiej budujemy przez cały rok kalendarzowy, warunkiem są przygotowane wcześniej fundamenty, (oczywiście niektórych prac nie można wykonać ze względu na niską temperaturę, ulewy, wiatry np. prac elewacyjnych położenie tynku)
  • Dom szkieletowy w technologii kanadyjskiej ma większą powierzchnie użytkową od domu budowanego w technologii murowanej o identycznym obrysie. Różnica polega na grubości ściany domu szkieletowego, która wynosi tylko 14 cm. Różnica może wynieś nawet do 10 m2, np. dom parterowy o powierzchni 100 m2, czyli ogólnie dom drewniany jest tańszy od murowanego.
  • Zaletą budowy domu szkieletowego jest „porządek i czysta budowa„ w porównaniu z wznoszeniem domu metodą tradycyjną. Nie ma problemu z pozostałościami po betonie cemencie wapnia. Teren po budowie łatwiej jest uprzątnąć.
  • Wykończenie domu na zewnątrz z takimi materiałami jak elewacja z tynkiem lub pokrycie dachowe z dachówką betonową powoduje że dom szkieletowy wygląda jak murowany. W budynkach szkieletowych można zastosować każdy materiał.
  • Żywotność domu w szkielecie drewnianym jest podobna jak w budynku wznoszonym metodą tradycyjną. Wszystko zależy od zastosowanych materiałów do budowy domu np. blacho dachówka a dachówka betonowa, ceramiczna. Każdy budynek obojętnie w jakiej technologii wznoszony należy systematycznie przeglądać i w razie potrzeby usuwać powstałe usterki.
  • W domu drewnianym łatwiej jest przeprowadzić remont, rozbudowę, dobudowę domu. W szczególności kiedy nie możemy za bardzo dociążyć fundamentów, rozbudowa w szkielecie nadaje się idealnie.
  • Szybkość budowy domu w technologii Kanadyjskiej która przy standardowym budynku o pow. użytkowej 100 m2 wynosi od 4 do 6 miesięcy. Dla osób które finansują budowę z kredytu jest tylko dodatkowym atutem wpływającym na korzyść budynków szkieletowych.
  • Przy budowie domu drewnianego używa się materiałów ekologicznie i przyjaźnie nastawionych dla człowieka i jego środowiska.
  • Można długo wymieniać zalety budowy domów w szkielecie drewnianym ale najważniejszą z nich są niskie koszty utrzymania. Przy stale rosnących cenach za opał i energie, ciepły i ekonomiczny Kanadyjczyk sprawdza się najlepiej!

You must be logged in to post a comment.